top of page

Kaynak Saç ile Daha Dolgun ve Uzun Saçlar

Güncelleme tarihi: 28 Ağu 2021


Kaynak saç, günümüzde saç uzunluğu ve yoğunluğundan memnun olmayan veya kendi saçlarını boyamadan renklendirmek isteyenlerin oldukça yaygın şekilde kullandıkları saç uzatma ve yoğunlaştırma sistemidir. Kaynak saç uygulamalarında keratin, bantlı ve boncuklu kaynak, en sık tercih edilen çeşitler arasındadır.


Kaynak saç kullanımıyla daha dolgun ve uzun saçlara sahip olabilir ve dış görünüşünüzde birkaç saat içinde köklü değişiklikler yapabilirsiniz. Sizler için bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları derledik.


Öncelikle saç tipinizi analiz etmeniz ve saçlarınıza uygun kaynak tipini tercih etmelisiniz. Saçlarınız çok hacimli olsun diye onlara taşıyabileceğinden fazla ağırlık yüklememelisiniz. Örneğin, boncuklu kaynak, saç köklerine biraz daha ağırlık yaptığı için ince saç teline zarar verebilir. Bu yüzden ince telli saçlarınız varsa keratin kaynak tercih etmenizi öneriyoruz.

Bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise saç köklerinin yakınına kaynak saç eklenmemesine dikkat etmeniz. Eklenecek saç tutamları, saç derisine yaklaştıkça saçlarınıza zarar vermeye başlar. Saç kökleri gerilerek saç derisinde kaşıntı, kızarıklık gibi daha pek çok deri rahatsızlığına sebep olabilir. Sürekli gergin olan saç kökleri, bir süre sonra dayanamaz ve kopar. Ancak uzman bir kuaför salonunda tüm bunları sizin düşünmenize tabi ki gerek yok. Kullanacağınız kaynak saç miktarını Ahmet Tunbul ile belirleyin ve hacimli uzun saçlarınızın keyfini çıkartmaya salonumuzda başlayın.


Saç ne kadar doğal ve kaliteli ise o kadar güzel görünür. Doğal olmayan ya da fazla işlem uygulanarak doğal formundan uzaklaşmış saçlar, her duş sonrasında birbirine girer, saçlarınızı açmaya çalışırken hem kaynaklarınız sökülür hem de kendi saçlarınız çekiştirme nedeniyle yavaş yavaş dökülür. Kaliteli saçtan yapılmış kaynak, doğru bir uygulama ile saçınıza zarar vermez. Kaynak saç kullanıyorsanız bunun için özel tarak ve fırçalardan edinmenizde yarar var. Kalın telli saçlar için ise boncuk kaynak tercih edilmelidir. Kaynak uygulamasını tercih ettikten sonra önümüze bir seçim daha geliyor. Saç telini kesme ihtimaline karşılık yalnızca silikonlu boncuk kullanmanızı öneriyoruz.


Kaynak uygulamasının yapıldığı bölge de önemli tercihler arasındadır. Keratin, bant, boncuk ya da mikro kaynak, tepe bölgesine uygulanamaz. Bu bölgedeki saçların yönü oldukça doğaldır. Buraya kaynak eklemek hem kötü bir görüntü yaratır hem de tepe bölgesindeki zayıf olan saçlara daha fazla ağırlık ekleyerek dökülmeyi hızlandırır. Kaynak saç, yalnızca kafanın yan, arka ve alt kısımlarına uygulanabilir.

Kaynak yaptırmadan önce kuaföre saçlarınızı ne şekilde toplayacağınızı ve nasıl kullanacağınızı mutlaka belirtin. Saç toplama yönteminize göre kaynakların aradan görünmemesi için farklı bir tasarım yapılması gerekebilir.

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page