top of page

Ombre, Avantajları ve Balyajdan Farkı

Güncelleme tarihi: 5 Eyl 2021


Ombre, tüm saç renkleri için mümkün olan ve saç renginin kademeli olarak daha koyu olan diplerden uçlara doğru daha açık ve parlak hale geldiği bir boyama tekniğidir. Ombre saçlarda en önemli olan şey renkte daima eşit bir açılma sağlanmasıdır.


Ombre ve Balyaj Arasındaki Fark Nedir?


Genellikle balyaj serbest tekniği ile ombre saç arasındaki farklar insanlar tarafından ayırt edilememektedir.Bu iki stili kaarşılaştırarak açıklayarak ikisinin arasındaki farkı daha kolay ayırt edebiliriz. Ombre tekniği’nde saç tüm eni boyunca boyanmalı, uçlara ulaştıkça hafiflemelidir. Buna karşılık balyaj, saç bölümleri arasında rastgele uygulanır ve ışığı yansıtan bir görünüm için kişiye özel aydınlatma sağlar.


Ombre Saçlara Zarar Verir Mi?


Diğer tüm saç boyama tekniklerinde olduğu gibi ombre uygulanmadan önce de saçların iyi durumda olması gerekir. Öncesinde saça bakım uygulanması gerekebilir.


Ombré Saç Renginin Avantajları Nedir?

Gündelik yaşamın koşuşturmacasında sürekli bitmeyen bir yapılacaklar listesi olanlar için vakit nakittir. Size zaman kazandıracak olan saçlar ise tabii ki daha az bakım gerektiren saçlardır. Balyajlı saçlarda tüm saça bakım yapmak gerekirken ombre saçlar daha az bakım gerektirir ve size zamandan kazandırır.


Bu saç boyası tekniği hem doğal hem de benzersiz görünümler için idealdir. Koyudan açığa doğru bir renklendirme olduğu için, dipler uzadığında sert bir çizgi ve ayrım oluşmaz. Temel saç renginizden yalnızca birkaç ton daha açık renk kullanabilir ya da mavi veya pembe gibi renkli bir tonla kontrast oluşturabilirsiniz. Tüm saçı boyamaktan ziyade saçınıza cesur bir renk katmak için harika bir yoldur. Ayrıca Ombré, tercih ettiğiniz aydınlatmanın türüne ve ne kadar dip renklendirmesi tercih ettiğinize bağlı olarak uzun süre dayanabilir. Ombre, saç stilinde ilk kez açık renk saçları deneyenler için de harika bir seçenektir.336 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page