top of page

BRUSHLIGHT: DOĞAL IŞILTILAR

Özellikle son yılların yükselen trendi doğal ışıltılar arasında Brushlight tekniği de bulunuyor. Saçlara doğal görünümlü ışıltılar kazandırmayı sağlayan brushlight tekniği ile solgun ve cansız görünen saçlarınıza eşsiz bir dokunuş katabilirsiniz. Brushlight boya tekniği olarak da anılan bu yöntemi tercih ederek siz de daha aydınlık ve kusursuz görünen saçlara kavuşabilirsiniz.Brushlight Nedir?

Brushlight saç tellerine doğal ve belirgin görünümlü ışıltılar kazandırmak için kullanılan bir renklendirme tekniğidir. Kuaförlerde uygulanan bu teknikte, saçların rengi tamamen değiştirilmez. Tıpkı balyaj, röfle ve ombre teknikleri gibi, saç tutamlarının arasına yumuşak tonda ışıltılar eklenir. Brushlight, özellikle saçlarının mat ve solgun görünümünden şikayetçi olanlar için ideal bir yöntemdir. Çünkü bu teknik yardımıyla saçlara daha parlak ve dolgun bir görünüm kazandırılabilir.Brushlight Nasıl Uygulanır?

Klasik saç renklendirme tekniklerinin büyük çoğunluğunda, saç tutamları tarak yardımıyla ayrılarak üzerlerine boya uygulandıktan sonra folyolara sarılarak bekletilir. Brushlight tarak yerine özel bir fırça kullanılan bir tekniktir. Bu nedenle saçların folyoya sarılması gerekmez. Brushlight tekniğinde saça sürülen özel renk açıcı karışım, brushlight fırçası yardımıyla saç tutamlarına homojen şekilde dağıtılır. Geniş bir saç fırçası şeklindeki bu özel fırça yardımıyla saç tutamları dikkatle taranır. Bu sayede saçtaki ışıltılar çok daha doğal ve uyumlu bir görünüm kazanır.


71 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

SOMBRE

bottom of page