top of page

SOMBRE

Güncelleme tarihi: 4 Mar 2022

Sombre Nedir, Nasıl Yapılır?

Saçlarınızda radikal bir değişiklik yerine doğal ton geçişleri ve ışıltılar oluşturmak istiyorsanız, ombre tekniğine nazaran çok daha yumuşak geçişlere sahip bir renklendirme yöntemi olan sombre'yi denemelisiniz.

Son dönemlerin saç rengi trendleri genellikle doğallıktan yana. Bu durum, uzun bir süre daha böyle gidecek gibi görünüyor. Saçlarda doğal bir ton geçişi ve ışıltı yaratmayı hedefleyen trendler arasındaki Sombre, özellikle saçlarında doğal görünümlü ışıltılar yaratmak ve saç renginde radikal değişiklikler yapmaktan kaçınmak isteyen birçok kadının yeni favorisi. Yaz aylarında güneşten açılan saçlarınızdaki ışıltıları seviyorsanız, sombre' nin doğallığı tam size göre.

Sombre Nedir?

Sombre, ombre ile çokça karıştırılan bir işlemdir. Sombre, saç uçlarını birkaç ton açmaya yönelik bir renklendirme tekniğidir. Kısacası sombre saç rengi üzerinde belirgin ve radikal ton değişiklikleri yaratmaz. Aksine, mevcut saç rengine daha ışıltılı ve hacimli bir görünüm katmanızı sağlar.


Sombre Nasıl Yapılır?

Sombre tekniğinde, saç uçları mevcut saç renginden 1-4 ton açık renkte olacak şekilde açılır. Saçlarınızı daha önce boyatmadıysanız, bu işlem için renk açıcı uygulanmasına gerek kalmayabilir. Saçların tonuna göre seçilen boyalar, saç uçlarından boylarına doğru ilerleyecek şekilde uygulanır. Böylelikle saç dipleri ve uçları arasında son derece doğal bir geçiş yaratılır.

Sombre ve Ombre Farkı Nedir?

Uygulanması ve görüntüsü açısından ombreye son derece benzeyen bir yöntemdir. Ombre, saçların doğal rengi fark etmeksizin birçok farklı tonda uygulanabilen bir işlemdir. Ombre işlemi uygulanırken saçların doğal tonundan 7 ton açık renkler kullanılabilir. Sombre tekniğinde ise en fazla 4 ton açık renkler tercih edilir. Ombre gri, beyaz, platin sarısı gibi kontrast renklerle uygulanabilirken sombre tekniğinde ise yalnızca doğal tonlar kullanılır. Bu nedenle ombre işleminde ortaya çıkan geçişler, sombre tekniğine kıyasla çok daha keskindir.

Sombre Renkleri Nelerdir?

Sombre renkleri farklı saç tonlarına göre gruplandırıldığı için oldukça çeşitlidir. Kumral tonlardaki saçlar için karamel, sarı, bal rengi ve küllü sarı tonlarında sombre uygulanabilir. Kızıl saçlar için bakır pembesi, koyu renk saçlar içinse kestane, altın ve çikolata tonlarında yansımalar kullanılabilir. Gri ya da platin sarısı gibi oldukça açık tonlardaki saçlarda, gümüş ışıltılı sombre tekniği uygulanabilir. Kısacası saç renginize göre dilediğiniz sombre tonunu seçebilir, saçlarınıza yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page