top of page

Yaz Aylarının Yıpratıcı Etkisinden Saçlarınızı Korumak İçin En Etkili Bakım Önerileri

Saçlarını güneşin zararlı etkilerinden korumak için yapmanız gereken her şey burda


Yaz ayları yaklaştıkça tıpkı cildimiz gibi saçlarımız da güneşin kendini daha yoğun bir şekilde göstermesinden etkileniyor. Güneşe çıktığında cildine güneş kremi uyguladığın gibi, saçlarına da güneş koruyucu bakım yapman son derece önemli. Çünkü güneşin saçların üzerinde de zararlı etkileri bulunuyor. Saçlarını güneşin zararlı etkilerinden korumak için yapman gerekenleri Ahmet Tunbul bizler için listeledi!


Saçların nemini kaybetmesine engel olmak


Güneşin saçlarımız üzerindeki en büyük etkisi saçın nemini çok daha hızlı bir şekilde kaybetmesine neden olması. Güneşin altında nemini kaybeden saçlarımız zamanla daha kuru ve mat görünmeye başlıyor. Bunun önüne geçmek için saçlarını besleyecek, güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyacak ve nemlenmesini sağlayacak saç ürünleri kullanmalısın.


Saçları güneşe karşı koruyan şampuan kullanmak


Yazın saçlarını güneşin zararlı etilerinden korumak, kuruma ve matlaşmanın önüne geçmek için doğru şampuan seçimi çok önemli. Güneşe maruz kalmış saçları onarmaya, nemlendirmeye, yumuşatmaya ve parlaklaştırmaya yardımcı olan şampuanları tercih etmelisiniz.


Nemini kaybeden saçlara besleyici maske yapmak


Saçı iyi bir şekilde beslemek ve yapılandırılmasını sağlamak için saçın ihtiyacına yönelik doğru saç bakım maskesini uygulamak çok önemli. Güneş, deniz ve klordan yıpranan saçlarına iyi bir bakım yapmak için saçı derinlemesine nemlendiren maskeler kullanabilir, böylece saçın ağırlaşmadan canlılık kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. I


Saç kremi ile dış etkenlere karşı korumak


Durulanmayan saç bakım kremleri de saçların her durumda bakımlı olmalarını sağlamak için çok kullanışlı. İster saçların ıslakken, istersen de kuruyken uygulayabileceğin saç bakım kremleri, ihtiyaç duyduğun anlarda zarar gören saçlarını korumak için tam bir kurtarıcı.

39 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

SOMBRE

bottom of page